Dzisiaj jest sobota, 30 kwietnia, imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii.
Dołącz do nas!!!
facebook portal florystyczny
Stowarzyszenie Florystów Polskich

Sklep dla florystów

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
sklep dla florystówSzczęśliwy florysta to ten, który w swojej kwiaciarni posiada wszelkie materiały niezbędne do wykonania dowolnej kompozycji kwiatowej. Nie chodzi tu tylko o kwiaty cięte, kwiaty doniczkowe czy zieleń dekoracyjną, mowa tu również o dodatkach florystycznych, które można znaleźć w każdej hurtowni dla florystów.

Sekret kwiatowych kompozycji

Dobrze zaopatrzona kwiaciarnia to ta, która posiada nie tylko najświeższe kwiaty, ale ta, która oprócz bogatego materiału roślinnego jest również wyposażona w dodatki florystyczne: gąbki, druciki, koraliki, siatki, florety, rożki, kolorowe wstążki, organzy itp. To dzięki nim zwykły bukiet kwiatów może zmienić się w prawdziwie dzieło sztuki, a z 5 róż udaje się stworzyć wiązankę ślubną. To gąbka florystyczna pozwala na skomponowanie kompozycji w naczyniu, a mikrofon florystyczny daje możliwość ułożenia wytrzymałego bukietu kaskadowego. To kolorowe wstążki mogą stać się przybraniem dla pojedynczego kwiatu, podobnie zresztą jak ratan czy rafia. To wreszcie dodatki florystyczne mają moc zmieniania zwyczajnych kompozycji w niezwykłe działa sztuki.

Zaopatrzenie kwiaciarni

Pisaliśmy już o tym, skąd się biorą kwiaty w kwiaciarni, tym razem chcemy na chwilę zatrzymać się przy kwestii zaopatrywania kwiaciarń w wszelkiego rodzaju akcesoria florystyczne.

Czy istnieją specjalne sklepy dla florystów lub miejsca, w których każdy florysta poczuje się jak w raju? Odpowiadając na to pytanie można śmiało powiedzieć – TAK. Mowa tu o wszelkiego rodzaju hurtowniach florystycznych i hurtowniach dekoracyjnych.

kwiaty w kwiaciarniHurtownie florystyczne to miejsca niezwykłe – jedna wizyta może zaowocować szczęściem przez wiele tygodni. We florystycznej hurtowni bowiem wytrwali poszukiwacze mogą znaleźć prawdziwe cuda: poczynając od gąbek florystycznych w rozmaitych kolorach i kształtach, poprzez środki ochrony roślin, a kończąc na kwiatach ciętych i doniczkowych. Zaletą hurtowni florystycznych jest nie tylko to, że są bogato zaopatrzone, ale przede wszystkim to, że można w nich kupić wiele akcesoriów i materiałów w znacznie niższych cenach niż ma to miejsce w standardowych sklepach dla florystów.

Warto zaznaczyć, że coraz więcej hurtowni florystycznych (szczególnie tych większych jak np. gliwicka hurtownia florystyczna Florahurt) umieszcza swoją ofertę w internecie. Jest to zdecydowany ukłon w stronę klienta, który zyskuje możliwość sprawnego i szybkiego złożenia zamówienia bez wychodzenia z domu. Florystyczne hurtownie internetowe to przyszłość, dlatego korzysta z nich coraz większa liczba osób. Dzięki nim, można o dowolnej porze dnia i nocy zamówić niezbędne w kwiaciarni materiały. I nie mowa tu tylko o kwiatach czy piance florystycznej, ale także o ziemi do kwiatów czy środkach ochrony roślin. Trzeba więc zaznaczyć, że nie ma osobnej hurtowni ziemi do kwiatów, hurtowni podłoży kwiatowych, hurtowni nawozów, czy hurtowni środków ochrony roślin, ponieważ wszystkie potrzebne produkty można znaleźć w jednym miejscu, a więc w hurtowni florystycznej.

Szczęśliwy florysta

florystykaFlorysta, który dba o swoją kwiaciarnię, regularnie ją zaopatruje. Może to robić osobiście – udając się do okolicznej hurtowni i wyszukując niezbędne materiały, lub za pomocą internetu – składając zamówienie w webshopie lub sklepie internetowym. Dzięki temu, każda wykonana kompozycja kwiatowa lub bukiet mają szansę zachwycić klienta, jednocześnie zachęcając go do kolejnych wizyt w kwiaciarni. 


baner portal florystyczny.jpg - 71.39 Kb

Rekpol
Akademia Marioli Miklaszewskiej

Oasis
Portal dla miłośników florystyki

Portal florystyczny to serwis dla florystycznych pasjonatów. Jeśli szukasz florystycznej inspiracji lub na poważnie myślisz o wstąpieniu w szeregi polskich florystów - zapraszamy do zapoznania się z naszym portalem o florystyce - dzięki nam będziesz na bieżąco!