Dzisiaj jest poniedziałek, 8 lutego, imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira.
Dołącz do nas!!!
facebook portal florystyczny
Stowarzyszenie Florystów Polskich

Florystyka na poziomie mistrzowskim za murami zamku w Rokosowie

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
Floral AcademyPrzenieśmy się na chwilę do urokliwego Rokosowa, gdzie wśród otwartych przestrzeni położony jest XIX-wieczny zamek w tajemniczym, gotyckim stylu... To właśnie za jego murami – w tej malowniczej scenerii – odbyły się pierwsze warsztaty zorganizowane przez Sekunda&Sieradzan Floral Academy.  Głównym założeniem całego projektu Floral Academy jest „(…) przekazanie wiedzy zdobytej w trakcie (…) długoletniej i owocnej w liczne sukcesy praktyki[i]” Zygmunta Sieradzana i Piotra Sekundy. To nie jest kolejna szkoła florystyczna, ale projekt, którego cel to poszerzanie wiedzy o najnowszych trendach we florystyce.

Pierwsza edycja projektu Floral Academy zakończyła się 23 sierpnia. Wzięło w niej udział 7 kursantów, 2 mistrzów florystyki i Gość Specjalny - dr hab. Agnieszka Krzymińska.

Jakie zadania stawiane były przed uczestnikami rokosowskich warsztatów?

Floral Academy: Warsztaty składały się z trzech części podczas kolejnych 3 dni szkoleniowych.

Floral AcademyPierwszego dnia uczestnicy tworzyli wiązanki ślubne oparte na konstrukcjach z drutu. W szkoleniu zgodnie z naszymi założeniami wykorzystaliśmy najwyższej jakości materiały roślinne, które sprawiły, że praca była przyjemnością. Należy dodać, że Piotr Sekunda nakreślił koncept pracy i zainspirował uczestników, którzy byli odpowiedzialni za formę kompozycji i użyte materiały. Drugiego dnia zajęcia poprowadził Zygmunt Sieradzan. Tego dnia uczestnicy tworzyli ślubne wiązanki biżuteryjne, które są charakterystyczne dla stylu Zygmunta. Ostatniego dnia wszyscy zebrani na zamkowym tarasie przyglądaliśmy się naszym pracom, które Mistrzowie szczegółowo omówili.

Dzięki warsztatom uczestnicy mieli okazję poznać siłę pasji – to bardzo istotne w pracy z materiałem florystycznym. Kreatywność, estetyka oraz przywiązanie do jakości wykonania to elementy, które chcieliśmy popularyzować podczas projektu, jednocześnie sprawiając, aby były obecne na co dzień w każdej pracy (oczywiście równie ważne było rzemiosło i umiejętność budowania konstrukcji).

Jakie są dalsze plany Floral Academy?

Floral Academy: Idea Floral Academy to połączenie mistrzowskiej wiedzy, profesjonalnego podejścia, komfortu uczestników oraz wysokiej jakości szkoleń. Planujemy rozwijać nasz koncept, budując coś wyjątkowego i nowoczesnego na polskim rynku florystycznym. Jesteśmy pewni, że pierwsza edycja jest tego dobrym przykładem. Postaramy sie badać potrzeby florystów i tworzyć programy odpowiednie właśnie dla nich. Kolejny pomysł to Floral Academy Christmas Show – bożononarodzeniowy pokaz florystyczny w wykonaniu Piotra i Zygmunta. Ponownie zaskoczymy wszystkich Gości. A już na wiosnę kolejne nowości!

Zapraszamy na stronę internetową projektu www.floralacademy.pl oraz do śledzenia naszego FunPage’a – Sekunda&Sieradzan.

Floral Academy

Rokosowskie warsztaty zostały zakończone sukcesem. Uczestnicy i organizatorzy wyjechali z malowniczego zamku uśmiechnięci i pełni wiary w lepsze… florystyczne jutro. Przepełnieni energią, zwarci i gotowi do pracy już dzisiaj obmyślają plany, które pozwolą im poszerzyć horyzonty myślowe szerszej rzeszy florystów. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za rozwój ich inspirującego projektu…

Floral Academy

[1] www.floralacademy.pl/art/1/projekt-floral-academy.html 


baner portal florystyczny.jpg - 71.39 Kb

Rekpol
Akademia Marioli Miklaszewskiej

Oasis
Portal dla miłośników florystyki

Portal florystyczny to serwis dla florystycznych pasjonatów. Jeśli szukasz florystycznej inspiracji lub na poważnie myślisz o wstąpieniu w szeregi polskich florystów - zapraszamy do zapoznania się z naszym portalem o florystyce - dzięki nam będziesz na bieżąco!